• 1 EUR Euro RON
  • 1 USD USD RON
  • 1 GBP GBP RON
  • 1 CHF CHF RON
InCont.ro autor: InCont.ro, 22 decembrie 2012 13:30

Comentarii (7)


kornel 2012-12-24 10:59:29
Scoaterea acestor modele din fabricatie nu e o urmare a crizei, e o metoda fireasca si eficace de a alinia productia cu ritmul pietei: modelul e reusit si se vinde, va exista si la anul, modelul nu prea se vinde, e scos de pe piata. Simplu. Nu e nici o catastrofa daca Mercedes Benz sau GM renunta la un model, au zeci si zeci de modele / marci care fac firmele sa mearga inainte. Dar cei ce posteaza asemenea stiri cred ca s-ar pricepe mai bine la prezentat nu stiu ce cancan manelist decat la studiul concret al pietei auto. No ofense, dar asta-i realitatea.
ionut 2012-12-23 21:17:10
Oricum nu sunt pe buzunarul meu asa ca sa le scoata
rzv 2012-12-23 11:39:25
Mercedes clasa R nu se vindea bine nici inainte de criza. E o masina mai urata si dintr-o clasa ciudata, cum o sa fie si cu BMW seria 5GT, care tot asa nu se vinde deloc bine. Chiar ma speriasem cand am vazut ca MB e invins de criza, ca are multe modele care se vand f bine.
justme 2012-12-23 02:14:29
deja e prea veche stirea....am vazut-o spre sfarsitul verii....aloo....ziaristii..chiar nu aveti ce sa scrieti ceva mai nou inainte de sarbatori? dati-va demisia atunci
liviuemil 2012-12-23 00:36:13
Cind e dubita , cind e camioneta!!!! Dar niciodata VAN ( voi ati auzit de cuvintul asta ?) Il foloseste tota lumea .......buna !
Bogdan 2012-12-22 19:59:15
Documentati'va mai mult pe viitor inainte sa publicati aberatii. Doar un exemplu... Mazda CX-7 Nu este scoasa din cauza crizei si pentru ca a fost inlocuita cu CX-5 Model deja scos la vanzare ce are tehnologii de actuale, precum si SkyActive. Care presupun ca este noutate pentru voi :) Asemenea Mazda 3 si 6 ce vor avea si ele aceste motoare... Asa e cand vrei sa rupi usa in 2 inainte de sarbatori...